2. Idi na glavnu navigaciju
  3. Idi na ostale ponude DW-a

Wolfsburg izlazi iz krize, a Leverkusen gleda u leđa Bayernu

8. mart 2010

Proteklog vikenda odigrani su susreti 25. kola Bundeslige. Nürnberg je iznenađujuće pobijedio Leverkusen, dok su „vukovi“ iz Wolfsburga rezultatom 4:1 protiv Bochuma najavili izlazak iz krize.

Javier Pinola, desno, i Renato Augusto, lijevo
Javier Pinola, desno, i Renato Augusto, lijevoFoto: AP

Bayer Leverkusen se ovoga vikenda nije uspio vratiti na prvo mjesto tabele Bundeslige. Nogometaši Bayera su poraženi u Nürnbergu (2:3). Prva dva gola pred kraj prvog poluvremena postigao je 21-godišnji napadač 1. FC Nürnberga, Eric Choupo-Moting, da bi na 3:0 povećao Tavares u 55. minuti.

Stefan Kießling iz Bayera je svojim 14. pogotkom sezone smanjio na 3:1 u 66. minuti, dok je, lani najbolji strijelac kluba Patrick Helmes, sedam minuta kasnije postigao prvi ovosezonski pogodak i time doveo do konačnog rezultata 3:2.

Patrick Helmes
Patrick Helmes s prvim ovosezonskim golom doveo do rezultata 3:2Foto: picture-alliance / dpa

Treća uzastopna bundesligaška pobjeda „vukova“

Utakmica koja je igrana u Bremenu, između ekipa Werdera i VfB Stuttgarta završena je bez pobjednika, rezultatom 2:2. Stuttgart je preko Pogrebnyaka u 15. minuti došao u vodstvo. Na 0:2 je u 43. minuti povisio Khedira. Golove za Bremen postigli su Portugalac Almeida u 75. minuti, a konačnih 2:2 postavio je Torsten Frings golom iz jedanaesterca u 81. minuti susreta.

U 25. kolu Bundeslige je, na domaćem terenu aktuelni prvak Wolfsburg, ugostio ekipu iz Bochuma. „Vukovi“ su trećom bundesligaškom pobjedom u nizu najavili i definitivni izlazak iz krize, jer trenutno se nalaze na 10. mjestu. Bochum je u vodstvo došao preko Paula Freira u 19. minuti susreta i do kraja prvog poluvremena bio bolja ekipa na terenu te tako uspješno čuvao prednost. Izjednačujući pogodak postigao je Edin Džeko u 60. minuti susreta. Domaću ekipu u vodstvo dovodi Martins u 75. minuti, a četiri minute kasnije, Džeko se još jednom upisuje u listu strijelaca, golom iz jedanaesterca. Konačnih 4:1 postavio je Jonathan Santana golom u 92. minuti susreta.

Edin Džeko
Džeko postigao dva pogotka za "vukove"Foto: picture-alliance/ dpa

Loša sreća Hoffenheima

Fudbaleri Hoffenheima savladani su na domaćem terenu od ekipe Mainza rezultatom 0:1. Jedini pogodak postigao je 25-godišnji Aristide Bance u 69. minuti susreta. Time se nastavio pad Hoffenheima, koji se nalazi na 11. mjestu na tabeli.

Bez pobjednika, rezultatom 1:1 završena je i utakmica između Kölna i Bayerna. Bivši igrač Bayerna, Lukas Podolski, je „jarčeve“ iz Kölna u 32. minuti doveo u vodstvo. Izjednačujući pogodak za Bavarce postiže Schweinsteiger u 58. minuti susreta.

Schalke je na gostovanju u Frankfurtu deklasirao domaći Eintracht sa 4:1, dok je Hamburg slavio protiv posljednjeg kluba na tabeli, Herthe iz Berlina, sa 1:0. Dortmund je sa 3:0 savladao Mönchengladbach, dok je u derbiju začelja, Hannover bio bolji u gostima od domaćina Freiburga (1:2).

Autorica: Merima Džeko / sportin.ba / bundesliga.de

Odg. urednica: Marina Martinović